4. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

1 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Koncertowa, 18:00

Peter Jablonski – fortepian
Patrik Jablonski – fortepian

Wolfgang Amadeusz Mozart/Edward Grieg – Sonata C-dur KV 545
Allegro
Andante
Rondo

George Gershwin/Percy Grainger – Fantazja na tematy z “Porgy and Bess”

***

Igor Strawiński – Święto wiosny
L’adoration de la terre
Le Sacrifice

WIĘCEJ | 1 października 2017

2 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

BUKOLIKA PIANO TRIO
Roma Tic – skrzypce
Joanna Gutowska – wiolonczela
Anna Szałucka – fortepian

Józef Haydn - Trio fortepianowe C-dur, HOB XV:27
Allegro
Andante
Finale. Presto.

Sergiusz Rachmaninow - Trio elegijne nr 1 g-moll

Hanna Kulenty - The Cradle Song

***

Frank Martin – Trio fortepianowe na irlandzkie tematy ludowe
Allegro moderato
Adagio
Gigue

Witold Lutosławski - Subito na skrzypce i fortepian

Witold Lutosławski - Bukoliki na fortepian solo (arr. na skrzypce i wiolonczelę)

Witold Lutosławski - Grave na wiolonczelę i fortepian

Mikołaj Górecki - 6 Bagatel na fortepian, skrzypce i wiolonczelę
Deciso
Molto sostenuto
Presto
Lento
Lento
Energico

WIĘCEJ | 2 października 2017

3 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Ilja Domnins – fortepian
Laureat Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem”
(I Nagroda w IV grupie wiekowej i Nagroda dla Osobowiości Artystycznej Konkursu)

Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata a-moll KV 310
Allegro maestoso
Andante cantabile con expressione
Presto

Sergiej Prokofiew - VI Sonata A-dur op. 82
Allegro moderato
Allegretto
Tempo di valzer, lentissimo
Vivace

***

Fryderyk Chopin - Preludia op. 28 nr 13-24

                           Ballada f-moll op. 52

WIĘCEJ | 3 października 2017

4 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Barbara Borowicz – klarnet
Anna Miernik – fortepian

Ignacy Felix Dobrzyński – Duo
Agitato
Adagio doloroso e molto espressivo
Allegretto mosso e animato

Grzegorz Fitelberg – Recitativo i Allegretto

Marcel Chyrzyński – Trzy Preludia

Tadeusz Baird – Dwa kaprysy

***

Antoni Szałowski – Sonatina
Allegro non troppo
Larghetto
Finale. Allegro

Zbigniew Andrzej Lampart – My Jewish Dreams (premiera światowa)

Krzysztof Penderecki – Trzy miniatury na klarnet i fortepian
Allegro
Andante cantabile
Allegro ma non troppo

WIĘCEJ | 4 października 2017

 

 

 

3. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

10 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Aleksandra Czajor  skrzypce
Marta Nagawiecka – wiolonczela
Michał Dziad – fortepian

Dariusz Przybylski – Cinq Pieces en Concert na trio fortepianowe

Dmitrij Szostakowicz – Trio fortepianowe e-moll op. 67

Johannes Brahms – Trio fortepianowe H-dur op. 8

WIĘCEJ | 10 października 2016

11 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Klara Kraj  fortepian
Dominika Grzybacz  fortepian

Franz Schubert – Fantazja f-moll D. 940

Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś

Camille Saint-Saëns – Danse macabre (arr. Ernest Guiraut)

Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata D-dur KV 381/ 123a

Fryderyk Chopin – Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore'a, wg włoskich melodii ludowych op. posth.

Edvard Grieg – Suita Peer Gynt

WIĘCEJ | 11 października 2016

12 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Rozalia Kierc – fortepian

Fryderyk Chopin – Preludia op. 28 (wybór)

Arno Babadżanian – Poemat

Claude Debussy – Suite Bergamasque

Grażyna Bacewicz – II Sonata fortepianowa

George Gershwin / Earl Wilde – Virtuoso Etudes: Fascinating Rhythm, The Man I love

WIĘCEJ | 12 października 2016

13 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Iwona Glinka - flet
Oriana Masternak - skrzypce
Maria Dutka - altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

Joseph Haydn – Kwartet fletowy D-dur op. 5 nr 1, Hob. II:D9

Michail Travlos – Kwartet fletowy "Three Moods"

Marta Ptaszyńska – Pink Magic (Songs of Sappho) na flet i trio smyczkowe(2016)*

Wolfgang Amadeus Mozart – I Kwartet fletowy D-dur KV 285

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 13 października 2016

 

 

 

2. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

26 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Maria Machowska  skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Jan Kalinowski – wiolonczela
Marek Szlezer – fortepian

Maciej Negrey – Kwartet fortepianowy *

Gustav Mahler – Kwartet fortepianowy a-moll

Johannes Brahms – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

* Światowe prawykonanie, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

MORE | 26 października 2015

27 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Joanna Radziszewska  sopran 
Gajusz Kęska  fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart:
– Oiseaux, si tous les ans KV 307
– Die Zufriedenheit KV 473
– Das Veilchen KV 476

Hugo Wolf:
– Auf ein altes Bild nr 23 z cyklu Mörike-Lieder
– Das Verlassene Mägdlein nr 7 z cyklu Mörike-Lieder

Fryderyk Chopin:
– Życzenie op.74 nr 1
– Wiosna op.74 nr 2
– Śliczny chłopiec op. 74 nr 8
– Piosnka litewska op.74 nr 16 Carl Orff
– In Trutina z Carminy Burany

Joaquin Rodrigo
– Con que la lavare ze cyklu Cuatro Madrigales Amatorios

Modest Musorgski
– Gde ty zwiezdoczka

Mikołaj Rimski-Korsakow
– Gdy kocha słowik róży pąk op. 2

Gabriel Faure
– Chanson d’amour op. 27

Claude Debussy
– Pierrot

Giuseppe Verdi
– Aria Oscara Volta la terra z opery Bal maskowy

Gioacchino Rossini
– Aria Rozyny Una Voce poco fa z opery Cyrulik sewilski

Charles Gounod
– Aria Julii Je Veux Vivre z opery Roméo i Julia

MORE | 27 października 2015

28 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Jakub Kowalski – skrzypce
Aleksandra Lignar – wiolonczela
Piotr Jaworski – fortepian

Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll op.1 nr 3

Sergiej Rachmaninow – Trio élégiaque g-moll

Romuald Twardowski – Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian

MORE | 28 października 2015

29 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

MESSAGES QUARTET
Małgorzata Wasiucionek – skrzypce
Oriana Masternak – skrzypce
Maria Dutka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy nr 8

Mieczysław Weinberg – Kwartet smyczkowy  nr 2

Rafał Janiak – I Kwartet smyczkowy *

Evgeny Irshai – Anschluss funebre *

* Światowe prawykonanie

MORE | 29 października 2015

 

 

 

1. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

29 września 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Jan Kalinowski – wiolonczela 
Marek Szlezer – fortepian

Fryderyk Chopin – Sonata g-moll op. 65

Aleksander Tansman – Sonata nr 2

Anna Zawadzka-Gołosz – Esej o ziemi i o niebie *

Wojciech Widłak – Wszystkie złości moje

* Światowe prawykonanie, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 29 września 2014

30 września 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Agnieszka Kawula – fortepian
Błażej Kociuban – skrzypce
Marta Nagawiecka – wiolonczela

Sergiej Rachmaninow – Trio Elegijne nr 1

Andrzej Panufnik – Trio op. 1 *

Fryderyk Chopin – Trio g-moll op. 8

* Wykonanie utworów Andrzeja Panufnika odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

WIĘCEJ | 30 września 2014

1 października 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Trio perkusyjne AMADRUMS:
Wiktoria Chrobak-Mielec
Maciej Hałoń
Rafał Tyliba

AIRIS QUARTET:
Aleksandra Czajor – skrzypce I
Grażyna Zubik – skrzypce II
Natalia Warzecha-Karkus – altówka
Joanna Gutowska – wiolonczela

Ludwig van Beethoven – Kwartet op. 18 nr 1

Nebojša Jovan Živković – Trio per uno na trio perkusyjne

David Lang – The so-called laws of nature cz. III na trio perkusyjne

Krzysztof Aleksander Janczak – Musique Concertant na kwartet smyczkowy i trio perkusyjne *

* Światowe prawykonanie, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 1 października 2014

2 października 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Ilona Nieciąg – skrzypce
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Gajusz Kęska – fortepian

Felix Mendelssohn – Trio d-moll op. 49

Ludomir Różycki – Rapsodia op. 33

Marcel Chyrzyński – Betelgeuse*

* Światowe prawykonanie

WIĘCEJ | 2 października 2014

Galeria Plakatu

 

Elena Lola Loli

Ukończyła ASP w Warszawie. Jej Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”. Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Autorka grafik do albumów muzycznych. Aktorka filmowa i teatralna. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.
WIĘCEJ